21. maijs, 2020

Lai sajustu sarunu biedra emocijas, nepietiek tikai ar sadzirdētiem vārdiem!

Jūs noteikti esat pamanījuši, ka ikdienā ļoti bieži rakstītās ziņas sociālajos tīklos un privātajā sarakstē tiek papildinātas ar dažādām emocijzīmēm? Tas ir populārs veids kā rakstītajam tekstam piešķirt nepieciešamo emocionālo nokrāsu un pareizo intonāciju.

Ja mēs kādam uzrakstām ziņu: “Man ar tevi noteikti vajag parunāt! 😃 ” vai “Man ar tevi noteikti vajag parunāt! 😏 “, uzreiz kļūst skaidrs, kāda saruna katrā no reizēm gaidāma. Bet kā būtu, ja emocijzīme šim tekstam nebūtu pievienota?

Visam vajadzētu būt vienkāršāk tiešā sarunā aci pret aci, jo vārdu nozīmi iespējams uztvert no runātāja intonācijas, mīmikas un grimasēm.

Bet ko darīt tad, ja arī pēc dzirdētā nespējam noteikt izteikuma emocionālo nokrāsu? Ja nav iespējams redzēt runātāja sejas izteiksmi, lai mēģinātu uztvert runātā teksta intonāciju?
Diemžēl daudziem dzirdes aparātu lietotājiem tā ir ikdiena. Dzirdes aparātu primārā funkcija ir dzirdes zuduma kompensēšana, teksta emocionālās nokrāsas, intonācijas un balss tembra saglabāšana palikusi tehnoloģiju attīstības otrajā plānā. Atliek paļauties uz aparāta lietotāju intuīciju un pieredzi.

Unitron Moxi Move R – Jūsu iespēja ikvienā sarunā sadzirdēt vairāk kā tikai vārdus

Dzirdes aparātu ražotājs Unitron ir sarūpējis inovatīvu tehnoloģiju, kas dzirdes aparātu lietotājiem ļauj sadzirdēt vairāk kā tikai skaņas un vārdus.

Jaunā Discover Next skaņas tehnoloģija sniedz iespēju sadzirēt arī runātāja emocijas un balss intonāciju. Tas ļauj dzirdes aparātu lietotājiem pilnvērtīgi iesaistīties sarunās arī atrodoties lielākā cilvēku grupā, kur vienlaikus ir vairāki runātāji. Jaunā Discover Next skaņas tehnoloģija palīdz saprast, kurš ir runātājs, no kurienes nāk balss un kāda ir katra runātāja intonācija.

Unitron veiktajā pētījumā* pierādīts, ka, ikdienā lietojot jaunos Unitron D Next Moxi Move aparātus, 89% jauno dzirdes aparātu lietotāju un 61% pieredzējušo aparātu lietotāju spēj identificēt runātā teksta intonāciju un paustās emocijas tādā pašā līmenī kā cilvēki, kuriem nav dzirdes traucējumu.

Papildus šai saziņas kvalitāti uzlabojošajai tehnoloģijai jaunie Unitron D Next Moxi Move dzirdes aparāti nodrošina:

  • daudz labāku klusas runas uztveri,
  • vienkāršu un efektīvu aparātu pielāgošanu konkrētajam lietotājam jau pirmajā aparātu lietošanas dienā,
  • atkārtoti uzlādējamu litija jonu akumulatoru (aizmirstiet par nepārtraukto bateriju maiņu!),
  • iespēju vienkārši un ērti savienot dzirdes aparātus ar vairākām viedierīcēm,
  • iespēju saņemt nepieciešamās atgādnes par aparātu lietošanu un nepieciešamo apkopi mobilajā telefonā,
  • plašākas iespējas pašam aktīvi piedalīties aparāta pielāgošanā, izmantojot mobilo lietotni.

Jau drīz mūsu klientiem būs iespēja izmēģināt gan Unitron Discover Next Moxi Move R, gan citus šīs platformas dzirdes aparātus! Sekojiet līdzi jaunumiem!

Labākā izvēle vienmēr ir pārliecinoša izvēle, tāpēc piesakieties uz konsultāciju un dzirdes aparātu izmēģināšanu mūsu dzirdes centros jau šodien! Pieteikties

* Dati iegūti klīniskā pētījuma laikā anketējot 88 jaunus un 70 pieredzējušus dzirdes aparātu lietotājus, pārbaudot viņu emocionālās saziņas rezultātus pirms un pēc augstāk minēto dzirdes aparātu lietošanas 2-3 nedēļu garumā. “Pētījums pirms un pēc intervences ar dzirdes aparātiem” (Singh, Kreuger, Besser, Wietoska, Launer , Meis . 2018 )