16. marts, 2016

Sportiskās aktivitātes vai pastaiga – atceries par cepuri!

Mūsu ausis ir viena no jutīgākajām ķermeņa daļām. Tās jāaizsargā, atrodoties aptuveni nulle grādu temperatūrā pēc Celsija skalas. Temperatūra ietekmē gan cilvēkus ar neizmainītu dzirdes funkciju, gan dzirdes tehnoloģiju lietotājus.
Vēsā laikā mūsu ausis ātri atdziest, jo tajās (atšķirībā no pārējām ķermeņa daļām) nav izteikti taukaudi. Ausu kanālā zemādā esošie asinsvadi un nervaudi strauji reaģē uz spēcīgu temperatūras maiņu. Cilvēki bieži nepamana savlaicīgi ausu sāpes vai pārmērīgu atdzišanu.
Aukstuma radītais lielākais risks ir samazināts ausīs cirkulējošo asiņu daudzums. Aukstums var būt cēlonis kakla muskuļu krampjiem. Aukstums un vējš var kairināt auss kanālu, izraisot ārējās auss sāpes. Aukstā laikā ūdens, mitruma iekļuve ausīs var izraisīt ausu iekaisumus. Apsaldējumi var rasties ļoti īsā laika periodā.
Dzirdes tehnoloģiju lietotājiem jāatceras, ka aukstums var samazināt baterijas darbības ilgumu. Ja baterijas temperatūra dzirdes tehnoloģijā ir zemāka par nulle grādiem pēc Celsija skalas, visticamāk, tā nedarbosies. Mainoties vides temperatūrai, tehnoloģijas iekšpusē var rasties kondensāts (piemēram, cilvēks ieiet siltā telpā pēc pastaigas aukstā ziemas dienā). Šie nelielie ūdens pilieni var nokļūt uz smalkajiem elektrodiem. Ja tas netiek savlaicīgi pamanīts, mitrums var izraisīt dzirdes tehnoloģijas bojājumu.
 
Attēla resurss: www.bogley.com
Raksta autore: Anda Papule