4. aprīlis, 2016

Dzirdes aparātu dizains

Daži sabiedrībā zināmi cilvēki, tostarp dziedātāji un mūziķi, lieto dzirdes aparātus. Lai iedrošinātu apkārtējos uzlabot dzirdi dzirdes traucējumu gadījumā, viņi publiski dalās savā pieredzē un pat izveido jaunu dizainu dzirdes aparātiem.

Māksliniece – dizainere Mimi Šulmane ieguva dzirdes traucējumus, apmeklējot restorānu Toronto. Dizainieres darbības sfēra sākotnēji bija dārglietu dizaina izstrāde, bet notikuma rezultātā māksliniece sāka veidot dizainu dažādiem dzirdes palīglīdzekļiem jeb dzirdes aparātiem. Laikā gaitā tapuši dažādi modeļi: banāns, T – krekls, zivs un citi modeļi. Māksliniece tādējādi var palīdzēt cilvēkiem dzirdes aparātu pārvērst par aksesuāru.

Savukārt Kate Krossa vājdzirdību ieguva bērnībā, dzirdes aparātus sākusi lietot 10 gadu vecumā. Kate Krossa ir audioloģe Lielbritānijā. Sieviete izveidojusi dzirdes aparātu piederumu līniju „Hearrings” („Dzirdes rinķi”). Izveidotā kolekcija tika piedāvāti ne tikai veselības sfērā, bet arī stila jomā. Cilvēki interesējās par šāda dizaina dzirdes aparātu funkcionalitāti, izmantojot Bluetooth iespēju ar iPhone un iPods, mobilajiem telefoniem.

Dzirdes traucējumu pārsvars lielākoties ir industralizētajās valstīs. Pašlaik sabiedrība tiek informēta par dzirdes profilaksi. Mūsdienās cilvēkiem, kas agrāk nebija informēti par dzirdes profilaksi, iegūstot dzirdes traucējumus, ir iespēja uzlabot savu dzirdi ar dažādiem dzirdes aparātu modeļiem un aksesuāriem.

Literatūras avots: http://rosaliesimpson.blogspot.com/2012/11/serious-bling-hearing-aid-accessories.html?spref=tw