23. marts, 2016

Daži fakti par dzirdes traucējumiem un dzirdes profilaksi Filipīnās

Kopš 2009. gada pēc Filipīnas normatīvajiem aktiem tiek veikts zīdaiņu dzirdes skrīnings. Ik dienu ap 15 jaundzimušajiem konstatē vienpusējus/ bilateriālus dzirdes traucējumus. Pēc statistikas datiem aptuveni 450 zīdaiņiem mēneša laikā, t. i., 5400 mazuļiem gadā diagnosticē dzirdes traucējumus. Apbusēja vājdzirdība konstatēta aptuveni 46 % gadījumu jeb 2500 mazuļiem gada laikā. Pēc medicīnas speciālistu datiem Filipīnās vielmaiņas traucējumi un slimības zīdaiņiem atklātas 10 līdz 100 reizes retāk nekā dzirdes traucējumi. 2010. gadā 43 % no Filipīnu iedzīvotājiem  bija bērni līdz 15 gadu vecumam. 83 % no tiem vismaz vienreiz līdz trīs gadu vecumam konstatēts akūts vidusauss iekaisums.
Ja ausu infekcija kļūst par hronisku saslimšanu, tā var izraisīt dzirdes zudumu. 18 % Filipīnu iedzīvotājiem dzirdes traucējumi radušies ausu infekciju rezultātā. Turklāt 8,8 % personu dzirdes traucējumu gadījumā jūt izmaiņas zināšanu apguvē mācību iestādē vai darbavietā. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem dzirdes zudums novēršams aptuveni 50 % gadījumu. Ārsts N. Martinezs uzskata, ka būtiski domāt par dzirdes profilaksi un rehabilitāciju cilvēkiem dažādā vecumā. Viena no izplatītākajām ausu infekcijām ir vidusauss iekaisums, kas bieži novērojams bērniem. Eistāhija kanāls savieno ausi ar deguna blakusdobumu. Bērniem Eistāhija kanāls ir īss, tajā viegli var iekļūt izdalījumi no deguna blakusdobuma. Bērna vecumā veidojas imūnsistēma, tāpēc vieglāk saslimt ar dažādām infekcijas slimībām.
Bungplēvītes perforācija bieži rodas hroniska vidusauss iekaisuma rezultātā. Pasaules Veselības organizācija (PVO) iekļāvusi Filipīnas pie valstīm ar augstu vidusauss iekaisuma izplatību populācijā. Mazattīstītās valstīs bērniem līdz 5 gadu vecumam hronisks vidusauss iekaisums var beigties letāli. Medicīnas speciālisti vēlas informēt sabiedrību šajos reģionos par dzirdes profilaksi, uzsverot, ka fizioloģiski normālas ausu un dzirdes funkcionēšanas gadījumā ausīs nav ievietotas drenāžas. Drenāžas tiek ievietotas, lai izvadītu sakrājušos šķidrumu. Vēl joprojām ir cilvēki, kas ausu infekciju gadījumā nemeklē speciālistu palīdzību.

Lai cilvēks būtu vesels, nepieciešama spēcīga imūnsistēma un pietiekami labi sanitārie apstākļi. Ja pieaugušie cilvēki savlaicīgi rūpēsies par bērnu veselību, tad vairumā gadījumu iekaisumus vai saslimšanas var novērst. Speciālisti uzskata, ka ausu infekcijām pastāv tendence izpausties biežāk.

Attēla resurss: inkspiredmusings.blogspot.com 
Literatūras avots: http://www.gmanetwork.com/news/story/340811/lifestyle/healthandwellness/luga-infections-causes-of-hearing-loss-and-their-preventions