24. februāris, 2016

Alternatīva terapija medicīnā – krāsu terapija

“Pasaules Veselības organizācija” dažu hronisku slimību gadījumos iesaka alternatīvās terapijas. Ja cilvēkam ir enerģijas disbalanss, saspringums, miega traucējumi, labs risinājums būs krāsu terapijas ietekmei. Krāsām atbilst noteiktas vibrācijas. Terapijā ar krāsām iedarbojas uz cilvēku pašapziņas un pašsajūtas uzlabošanu. Jāatcerās, ka ir nomierinošas krāsa un uzmundrinošas. Nedrīkst pārspīlēt ar to izvēli kombinācijās.
Jau senos laikos pastāvēja ideja par to, ka konkrēta krāsa ietekmē orgānus un cilvēka emocijas, labsajūtu, veselību. Piemēram, ēģiptieši senāk krāsoja konkrētā krāsā templi, lai ārstētu cilvēkus. Persona atradās telpā, kas izstaroja dziedinošu krāsu konkrētai problēmai. Indiešu un ķīniešu medicīna krāsas izmantoja kopā ar adatu terapiju, aromterapiju, ajūrvēdu vai refleksoloģiju.
  • Dzeltena krāsa aktivizē mentālo stāvokli un uzlabo intelektuālo koeficentu, tā ir radošuma krāsa, labvēlīga ietekme uz nervu sistēmu, limfas sistēmu, gremošanu.
  • Oranža krāsa (uzmundrinoša krāsa) uzlabo apetīti, imūnsistēmas darbību, komunikāciju, gremošanas sistēmas darbību, mazina depresijas izpausmes.
  • Sarkana krāsa veicina nervu sistēmas darbību, uzlabo asins šūnu un ādas atjaunošanos, veicina enerģijas rašanos.
  • Violeta krāsa ir nomierinoša krāsa, tā tonizē ķermeni, balansē domas, emociju izpausmi, mazina bezmiegu.
  • Zila krāsa ir nomierinoša krāsa, tā atslābina ķermeni, mazina stresu, antiseptiska un pretiekaisuma darbība, novērš bezmiegu.
  • Zaļa krāsa piemērota relaksācijai, mazina stresu, veicina augšanu, sirdsdarbību, dziedē brūces.

Krāsu terapijas sistēma “aura-soma” ietver 104 dažādu krāsu pudelītes, klientam no tām jāizvēlas četras, terapeits izskaidro, ko izvēlētās krāsas nozīmē. Krāsu terapijā pielieto dažādus priekšmetus, instrumentus, vielas. Pastāv arī dārgakmeņu krāsu terapija.

Attēla resurss: http://www.suprapowers.com/colour-therapy.htm
Literatūras avots: Krāsu terapija.// Diena ceļvedis harmoniskai, veselīgai un aktīvai dzīvei. 2005., 40.-41. lpp.