23. janvāris, 2018

Ko darīt ja man ir pasliktinājusies dzirde?

Vai Jūsu ģimenes vai draugu lokā ir cilvēki, kuri pārjautā un viņu biežākais vārds ir “KO?”.  Bieži tas ir tāpēc, ka viņi nesadzird vai sadzird neskaidri. Bet ko var darīt?

  1. Pārliecināties, ka Jūsu sarunu biedrs vienmēr saprot, ko Jūs sakāt, klausās televizoru vai radio tāda paša skaļumā kā Jūs, ar vien vēlas iet uz teātri, dažādām sanāksmēm, vienmēr priecīgs sarunāties ar viesiem.  
  2. Pasakiet citiem, ka Jūsu tuvinieka dzirde ir pasliktinājusies, un paskaidrojiet, kāds komunikācijas veids ir viņam labāks (piemēram, runāt lēnāk, skatīties tieši uz cilvēku).
  3. Centieties minimāli samazināt fona troksni – sarunas laikā samaziniet radio un TV skaļumu, izvairoties no ārējiem trokšņiem.
  4. Mēģiniet nerunāt pārāk ātri. Izrunājiet vārdus skaidri. Dodiet sarunu biedram laiku, lai pilnībā saprastu, ko Jūs viņam sacījāt. Ne tikai atkārtojiet savus vārdus, bet tos pārfrāzējiet, jo dažas frāzes ir vieglāk lasāmas lūpās nekā citas.
  5. Un protams, ir obligāti jāpārbauda dzirde, lai zinātu, vai un  kāds ir dzirdes traucējums un kā var izvairīties no tā. To var izdarīt pie mūsu dzirdes speciālistiem, kas diagnosticēs dzirdes stāvokliun konsultēs par tālāko rīcību. Iespējami dažāda veida dzirdes traucējumi, kurus var koriģēt ar individuāli pielāgotiem dzirdes aparātiem.

 

Mūsdienīgi dzirdes aparāti ir  pielāgoti tieši konkrētā pacienta dzirdei un tie kompensē to, ko cilvēks nedzird.  Dzirdes aparāti palīdz uzturēt visas sarunas-pat ja fona trоksnis ir skaļš. Vienalga, vai uzturaties ļaužu pilnā restorānā, runājaties ar draugiem, vai esat divatā ar kādu īрašu сilvēku, tie neрārtraukti pielāgojas, lai jūs sadzirdētu ik vārdu. Tā kā tie konstruēti, domājot par jūsu vajadzībām, tie ērti der lietošanai visas dienas garumā