4. marts, 2016

Ausī ievietojams un aiz auss novietojams dzirdes aparāts

Dzirdes tehnisko palīgierīču ražotāji jau sen, cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, piedāvā lietot gan ausī ievietojamos dzirdes aparātus, gan aiz auss nēsājamos dzirdes aparātus. Kādas ir šo palīgierīču būtiskākās atšķirības?

Ausī ievietojamie dzirdes aparāti mēdz būt dažādos izmēros, sākot no vismazākajiem – mikro tipa kanālā ievietojamie, pilnībā kanālā ievietojami, mini tipa kanālā ievietojami, kanālā ievietojami, pa pusi gliemežnīcas un pa pilnu gliemežnīcu izvietoti ausī ievietojamie dzirdes aparāti. Tā kā šie aparāti ir savos izmēros pavisam nelieli, arī to komplektējošās daļas – programmu poga un skaļuma līmeņa kontroles poga ir nelielas, tādēļ šāda tipa aparāti būtu parocīgāki cilvēkiem ar veiklākiem pirkstiem. Atkarībā no lietotāja individuālajām auss kanāla īpatnībām, tiek piedāvāts piemērotākais ausī ievietojamais dzirdes aparāts. Ausī ievietojamie dzirdes aparāti spēj kompensēt dzirdi pat vidēji smagos dzirdes traucējuma gadījumos. Taču, lai uzzinātu vairāk, ieteicams sazināties ar savu dzirdes speciālistu. Tāpat kā citiem dzirdes aparātiem, arī ausī ievietojamiem ir iespējams ievietot vairākas klausīšanās programmas, kā arī bezvadu savienojamības iespēju, ja tāda iespējama. Šī tipa aparātu lielākais ieguvums ir nelielais izmērs, spēja slāpēt trokšņus un atbalsošanos.

Aiz auss lietojamo dzirdes aparātu būtiskākā atšķirība no ausī ievietojamiem dzirdes aparātiem ir tā, ka tos lietotājs nēsā aiz auss, bet skaņas novadošā daļa ir ausī, ko sauc par individuālo auss ieliktni vai standartveida ieliktni. Dzirdes aparāti, kurs lietotājs var nēsāt aiz auss ir piemēroti dažādām dzirdes traucējumu pakāpēm. Cilvēkiem ar gausākām pirkstu kustībām, piemērotāka ir dzirdes aparāta lietošana ar individuāli pielāgotu auss ieliktni, jo tā ievietošana auss ejā ir vienkārša un droša.  Aiz auss lietojami ir arī dzirdes aparāti ar pastiprinātāju ārējā auss ejā, to lielā priekšrocība ir nelielais izmērs, taču jāņem vērā, ka šī tipa aparāti piemēroti ir cilvēkiem, kuru dzirdes traucējums ir no vieglas pakāpes līdz vidēji smagai.  Aizauss tipa dzirdes aparātiem ir iespējams pielāgot vairākas klausīšanās programmas, izmantot bezvadu savienojamības iespēju, ja tāda iespējama, mazināt vēja trokšņa skaņu, kā arī izmantot tinīta (troksnis ausīs) maskētāju.

 

Lai izvēlētos piemērotāko dzirdes palīgierīci, sazinieties ar savu dzirdes speciālistu!

 

Sagatavoja Anda Papule

Attēla resurss: žurnāls “Māja” sadarbībā ar SIA “Dzirdes sistēmas”, “Unitron”